HİZMETLERİMİZ

Plastitek Hakkında

Plastitek; 2012 Ekim ayında ITOSB içerisinde 2000m2 kapalı alanda kurulmuş Fransız menşeli plastik enjeksiyon firmasıdır.  Kullanılan üretim kapasitesinin tamamı otomotiv sektörü için ayrılmıştır. Plastitek’i rakiplerinden ayıran en önemli farklılık teknolojiyi en üst seviyede kullanıp  verimlilik yaratarak aynı zamanda potansiyel üretim risklerini azaltmasıdır. 

PLASTİTEK faaliyetlerine; 2015 yılında taşınığı 4600 m² kapalı alan ve 2000 m2 açık alanda Çerkeşli OSB Mah. IMES Organize Sanayi Bölgesi içerisinde kurulmuş üretim tesisinde devam etmektedir.

Plastitek A.Ş olarak stabil enjeksiyon prosesi , dolayısı ile doğru ürün sürekliliği  sağlamak adına tüm ana ve yardımcı makinaları yüksek kalitede seçmekteyiz. Otomasyonu sağlamak adına Wittmann ve Sepro Robotlar, stabil kalıp ısıları sağlama için Frigel ve Eurochiller marka çift çıkışlı makine yanı şartlandırıcılar, hammaddenin ideal olarak kurutulmasını sağlamak için  Piovan ve Motan marka slika jel teknolojili fırınlar ve sıcak yolluk ısılarını doğru yönetmek için  PLC destekli dokunmatik ekranlı  Kontel marka sıcak yolluk kontrol üniteleri kullanmaktayız. Makine parkurumuz ağırlıklı olarak Krauss Maffei markası ile şekillenmektedir.